Klinika dentystyczna Gliwice to dobry wybór. Dbaj o zęby, zanim będą cię boleć

Klinika dentystyczna Gliwice to dobry wybór. Dbaj o zęby, zanim będą cię boleć
O zęby trzeba dbać. Wie o tym praktycznie każdy, ale nie wszyscy stosują się do tych zaleceń. Polacy boją się chodzić do dentysty, bo kojarzą zabiegi z dużym bólem. Tymczasem rzeczywistość jest zgoła inna. Jeśli stomatologa będziemy odwiedzać regularnie, zabiegi nie będą dla nas przykre.

Jak często chodzić do dentysty?

Przynajmniej dwa razy do roku. To absolutne minimum, jeśli nie chcemy zaniedbać stanu uzębienia. Nowoczesne rozwiązania medyczne pozwala wykryć chorobowo zmienione tkanki, zanim jeszcze pojawi się próchnica. W tym celu stosuje się specjalny laser, który naświetla zęby i uwidacznia miejsca zagrożone rozwojem próchnicy. W takim wypadku do wyleczenia wystarczy jedynie użyć specjalnego środka przeciwbakteryjnego, który powinien zahamować rozwój choroby. To bardzo ważne. Tymczasem, jeśli ktoś zaniedbałby wizytę kontrolna, mogłoby się to skończyć zupełnie inaczej. Czasem jedynym sposobem na uratowanie zęba jest leczenie kanałowe, które jest bolesne i pochłania dużo czasu. Zazwyczaj potrzeba co najmniej kilka wizyt, by wyeliminować problem. Wiąże się to też z kosztami. Nie jest tajemnicą, że żeby dostać się do dentysty z kasy chorych, trzeba poczekać w sporej kolejce na zabieg. Jeśli boli nas ząb, nie ma czasu na oczekiwania. Niestety, prywatna wizyta nie jest tania. Na szczęście doba klinika dentystyczna Gliwice coraz częściej proponuje rozłożenie płatności na raty. Standardem w takich miejscach są MediRaty, czyli specjalny program finansowania usług. Wszystko po to, by wyjść pacjentom naprzeciw. Nie każdy dysponuje jednowyrazowo tak dużą gotówką.

Nie zapominaj o podstawowej higienie

To, że klinika dentystyczna Gliwice powinna być przez nas systematycznie odwiedzana to jedno, ale należy też pamiętać, żeby nie zaniedbywać kwestii higieny. Zęby należy myć przynajmniej dwa razy dziennie. Ważna jest też pasta. Nie należy na tym, oszczędzać. Na rynku są wprawdzie specyfiki, które past do zębów są tylko z nazwy, a w istocie nie pomagają w dbaniu o czystość i powodują stopniowe odkładanie się kamienia i rozwój bakterii. Nie bez znaczenia jest tez sama szczoteczka do zębów, która powinna być odpowiednio dobrana. Trzeba ją też systematycznie zmieniać, bo gromadzą się na niej bakterie. Warto zainwestować w elektryczne szczoteczki, które są znacznie efektywniejsze, bo wykonują kilka tysięcy ruchów na minutę. To powoduje, że zęby jest znacznie łatwiej doczyścić.

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s