Plac zabaw – czy rzeczywiście taki sam od lat?

Plac zabaw – czy rzeczywiście taki sam od lat?
Plac zabaw był miejscem zawierania pierwszych przyjaźni, z czasem miłości oraz miejscem spotkań na długo przed tym, jak dzieci nauczyły się umawiać na spotkania za pomocą komunikatorów. Kiedyś wystarczyło wyjść na plac zabaw, było pewne, że spotkamy wszystkich znajomych. A jak jest dziś?

Technologia zdominowała nasze życie codzienne

Komputery na kilka lat zdominowały czas wolny najmłodszych i place zabaw – choć wspaniale wyposażone – opustoszały. Dzieci wolały siedzieć przed komputerami i przenosić się regularnie do wirtualnego świata. Na szczęście trend ten uległ przedawnieniu, przynajmniej w pewnym stopniu i dziś znów podwórka i place zabaw są pełne rozkrzyczanej dziatwy, oddającej się rozrywce, o jakiej my mogliśmy jedynie pomarzyć.

Rozrywka na świeżym powietrzu

Co takiego się stało, że dzieci znów zapragnęły oddać się rozrywce na świeżym powietrzu? Być może chodzi o przemijalność trendów. Granie w gry jest passe, teraz trendy są fotki na snapchacie zrobione na huśtawce na placu zabaw.
Może również chodzić o młodych rodziców, którzy sami chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu i chcą takie same modele zachowań wpoić swoim dzieciom. Być może sami potrzebują towarzystwa, a na placu zabaw zawsze znajdzie się jakiś młody rodzic lub babcia z wnuczkiem, którzy chętnie zamienią kilka słów, choćby o pogodzie.

Wygląd placów zabaw ma znaczenie

Nie bez znaczenia jest to, jak plac zabaw wygląda. W tej chwili to kolorowe, bezpieczne miejsca, spełniające wszelkie normy, aby dzieci mogły pobawić się do woli z minimalnym ryzykiem uszczerbku na zdrowiu. Jest miejsce dla rodziców, jest miejsce do pogrania w ping- ponga… wystarczy tylko przyjść i wybrać formę aktywności, która najbardziej odpowiada możliwościom fizycznym oraz sprosta wyobrażeniom rodzica o wymarzonym miejscu zabaw dla ich dziecka.
Istotne jest również rozmieszczenie obiektów. Plac zabaw jest w tej chwili na niemalże każdym podwórku- czy to na osiedlach domków jednorodzinnych, czy przy dużych blokowiskach. Wszystkie są wspaniale wyposażone. Zapewne z tego powodu często można na nich spotkać gimnazjalistów, którzy wpadają ot tak, posiedzieć. I zrobić zdjęcie. Na snapchata. Bo huśtawki takie ładne.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://bankiet.slask.pl/co-robic-w-wakacje-czy-campery-wynajem-dobry-pomysl
http://uncja.slask.pl/jemy-szaszlyki-potrzebne-tego-sa-odpowiednie-warzywa-szaszlykow
http://baner.waw.pl/problemy-zdrowotne-zolta-plamka-leczenie
http://cache.waw.pl/karty-kredytowe-czytnik-kart-zblizeniowych

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s