Place zabaw – niezbędne dla rozwoju Twoich dzieci

Place zabaw – niezbędne dla rozwoju Twoich dzieci
Ciągle jesteśmy zabiegani, zapracowani i często nie mamy czasu zadbać o prawidłowy rozwój naszych dzieci, zazwyczaj zrzucając ten obowiązek na przedszkole czy szkołę. Warto jednak poświęcić odpowiednią ilość czasu na pozytywny psychofizyczny rozwój malucha, a dobrym miejscem, które może w tym pomóc, są osiedlowe, a nawet przydomowe place zabaw.

Place zabaw – miejsce, w którym dziecko może się wyszaleć

Jest to najlepsze miejsce, w którym dziecko nie tylko może biegać lub korzystać z różnego rodzaju urządzeń, ale również spotkać się i bawić z rówieśnikami. Takie codzienne wyprawy zapewniają mu odpowiednią dawkę ruchu, która pozwala wyładować nadmiar energii. Warto oderwać dzieci od telewizora czy laptopa, a aktywność fizyczna pozytywnie wpłynie na wzmocnienie ich układu kostnego i mięśniowego. Wszystkie place zabaw są wyposażone w szereg konstrukcji, które maluchy wręcz uwielbiają.

Odpowiednio dobierz urządzenia

Najczęściej przyglądając się im, nie zdajemy sobie sprawy, że ich dobór nie jest przypadkowy i każde z nich ma do spełnienia określoną funkcję. Na pierwszy ogień z pewnością pójdzie piaskownica, w której dzieci mogą doskonalić swoją precyzję i koordynację ruchów podczas tak z pozoru prozaicznej czynności, jak stawianie babek z piasku. Kolejnym godnym uwagi urządzeniem jest huśtawka, idealne miejsce do nauki utrzymywania równowagi, pozwalające także ćwiczyć siłę poszczególnych grup mięśniowych, tułowia, nóg i ramion. Jeśli maluch jest w odpowiednim wieku, to można mu również zezwolić na korzystanie z drabinek. Wspinanie po nich pomaga wzmacniać mięśnie rąk, naprzemienne ruchy rąk doskonale sprzyjają synchronizacji pracy obu półkul mózgowych. Jest to nie tylko pewna forma ćwiczeń fizycznych dla dzieci, ale także sposób, aby mogły one rozwijać swoje zdolności umysłowe, a nawet społeczne. Bawiąc się, uczą się jednocześnie kreatywności, współpracy oraz rywalizacji, co zaprocentuje dobrą umiejętnością nawiązywania kontaktów. Psychologowie od lat uważają, że place zabaw stanowią preludium do dalszego rozwoju maluchów, które na nich właśnie stawiają swoje pierwsze kroki w przyszłe, dorosłe życie.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://apostrof.waw.pl/dlaczego-warto-postawic-oprogramowanie-dla-hoteli
http://40-tygodni.pl/stomatologia-bytom-skutecznie-znalezc-stomatologa
http://whiteroom-fashion.pl/ycie-bez-pajaczkow-leczenie-pajaczkow
http://krzinka.pl/czym-polega-skleroterapia

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s